166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

چرا افراد محصولات تبلیغاتی را نگه می‌دارند؟

آیا تا به حال به این نکته توجه کرده‌اید که چرا مردم محصولات تبلیغاتی که هدیه گرفته‌اند را پیش خود نگه می‌دارند؟ البته، بسیاری از سازمان‌ها، آیتم‌های تبلیغاتی را در طی رویدادهای مختلف عرضه می‌کنند و این هدایا انواع گوناگونی دارند. اما چرا مردم این هدایای تبلیغاتی را نگه می‌دارند و از آن استفاده می‌کنند؟ شناخت از این که در چه مواقعی افراد این هدایا را نگه می‌دارند، باعث می‌شود شما موثرترین آیتم‌های تبلیغاتی شرکت خود را انتخاب کنید تا مردم آنها را به مدت طولانی نگه دارند و علاقه به برند و آگاهی از آن را افزایش دهید.

در یک مطالعه که از مصرف کنندگان و دریافت کنندگان هدایای تبلیغاتی انجام شد، افراد دلایلی را مطرح کردند که چرا آیتم‌های تبلیغاتی را پیش خود نگه می‌دارند، که در زیر به تعدادی از آنها خواهیم پرداخت.

محصولات تبلیغاتی به عنوان سمبل

 ۱۷% از افرادی که مورد بررسی قرار گرفتند محصول تبلیغاتی را نگه می‌دارند زیرا نشان دهنده ارتباط آنها با کمپانی ارائه دهنده این آیتم است. در حالی که بسیاری از شرکت‌ها برای گسترش برند خود تلاش می‌کنند و با روش‌های مختلف باعث آگاهی افراد از خدمات و یا محصولات خود می‌شوند، در صورتی که از آیتم‌های با کیفیت بالا استفاده شود، مردم دوست خواهند داشت آنها را نگه دارند. این موارد اگر در رویدادهای محلی ارائه شود، شرکت کنندگان در آن رویداد، این آیتم‌ها را به عنوان یادگاری نگه می‌دارند. در صورتی که آیتم‌های تبلیغاتی خود را در مناسبت‌های خاص ارائه دهید، مردم به عنوان یادآوری کننده آن مناسبت، از آیتم‌های تبلیغاتی شما نگهداری خواهند کرد.

ایجاد وفاداری در مشتریان

۲۲ درصد از مردم محصولات تبلیغاتی را نگه می‌دارند، چون باعث احساس بهتر آنها نسبت به برند می‌شوند. زمانی که مشتریان محصولات یا خدمات شرکت را دوست دارند، یا زمانی که تجربه استثنایی با یک شرکت دارند، در مورد آن صحبت می‌کنند. دریافت محصول تبلیغاتی برند شما باعث ایجاد ارجاع مثبت بیشتر از جانب مشتریان وفادار می‌شود.

برخی از افراد به خاطر رضایت از خدمات و محصولات یک برند، به آن وفادار می‌مانند. در بسیاری از مواقع ایجاد این وفاداری با استفاده از هدایای تبلیغاتی آغاز می‌شود. با دریافت هدایای باکیفیت و مورد نیاز روزمره، افراد تماس بیشتری با شرکت شما خواهند داشت و نام برند شما در ذهن آنها خواهد ماند و در صورت نیاز به خدمات و یا محصولات شرکت، اولین جایی که تماس می‌گیرند، شرکت شما خواهد بود.

در بسیاری از مواقع مشتریانی که فقط یک بار از شما خرید کرده‌اند، اگر از شرکت شما برای آنها هدایایی ارسال شود، احساس خوبی به برند شما پیدا می‌کنند و به محصولات و یا خدمات شما وفادار خواهند ماند.

یادآوری تجربه‌های خوب

۲۸ درصد از مردم هدایای تبلیغاتی خود را نگه می‌دارند زیرا آنها باعث یادآوری یک تجربه به یاد ماندنی می‌شوند. مصرف کنندگان در همه جا حضور دارند. در هر جایی، از رویدادهای محلی گرفته تا ورزشگاه‌ها برای بازی‌های ملی و نمایشگاه‌ها. می‌توان آیتم‌های تبلیغاتی شرکت را در این رویدادها عرضه کرد تا افراد با دیدن آن، تجربه خوب حضور در آن مراسم خاص را به یاد آورند.

احتمالا افرادی را دیده‌اید که مواردی که در مناسبت‌های مختلف دریافت کرده‌اند را به عنوان یادگاری نگه داشته‌اند. افراد چیزهایی را نگه می‌دارند که آنها را به یاد یک تجربه عالی و یا مناسبتی که به آنها خوش گذشته می‌اندازند. در صورت ارائه آیتم‌های تبلیغاتی خود در مکان‌ها و یا در زمان‌های مناسب، امکان نگهداری آیتم‌های شما توسط دریافت کنندگان بیشتر خواهد بود.

انتخاب طراحی مناسب

۴۳% از مردم هدایای تبلیغاتی خود را حفظ می‌کنند زیرا این آیتم‌ها با سبک یا شخصیت آنها متناسب هستند. برای کمک به سفارشی کردن کمپین‌های بازاریابی خود، ضروری است که با شخصیت و عادات مشتریان خود آشنا باشید. آیتم‌های تبلیغاتی مدرن از طریق رنگ، بافت، الگو و ساخت، افراد را به برند شما جذب می‌کنند. اگر چیزی وجود دارد که به طور خاص به مشتریان شما می‌آید، در اکثر موارد می‌تواند به یک محصول تبلیغاتی تبدیل شود.

استفاده از محصولات تبلیغاتی پر کاربرد

یکی از دلایلی که مردم آیتم‌های تبلیغاتی را نگه می‌دارند، به خاطر کاربردی بودن آنها است. در واقع ۸۵ درصد از مردم از هدایای تبلیغاتی خود استفاده می‌کنند، زیرا آنها کاربردی هستند. مردم به این خاطر از دریافت آیتم‌های تبلیغاتی استقبال می‌کنند که می‌توانند از آنها در انجام کارهای روزمره خود استفاده کنند. مهم نیست که کسب‌وکار شما چه طور است، مهم نیست چقدر بزرگ و یا کوچک باشد، یک محصول تبلیغاتی که پر کاربرد است، همیشه گزینه موفقی برای کسب‌وکار شما خواهد بود.

شرکت شما می‌تواند از این هدایای تبلیغاتی برای ایجاد ارتباطاتی استفاده کند که با مشتریان موجود، مشتریان احتمالی و کارمندان هم خوانی داشته باشد. محصولات تبلیغاتی به برند شما کمک می‌کنند که از رقبا پیشی بگیرد و یک راه‌حل برای چالش‌های بازاریابی برند شما ایجاد کند. با مزایای آیتم‌های تبلیغاتی می‌توانید به تمام این اهداف از طریق افزایش درک مثبت نسبت به برند و همچنین احتمال بالاتر تبدیل شدن به یک مشتری کسب‌وکار شما دست یابید. با در نظر گرفتن مدت‌زمان متوسط که یک گیرنده یک محصول را تا چهار سال نگه می‌دارد، داشتن کیفیت بالای موارد تبلیغاتی که انتخاب می‌کنید برای تاثیر بلند مدت نقش مهمی خواهد داشت.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *