166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

انتخاب پاور بانک مناسب بخش دو

معمولا پاور بانک همراه با یک کابل خواهد بود. هر پاور بانک باید یک کابل برای شارژ شدن داشته باشد. این کابل به شارژر دیواری متصل شده و انتهای دیگر آن به پاور بانک متصل می‌شود. شما باید برای شارژ کردن تلفن و یا تبلت خود از کابلی استفاده کنید که فیش آن با فیش گوشی یا تبلت شما سازگار باشد. البته در بسته بندی بعضی از آنها کابل‌های چند منظوره هم وجود دارند.

برخی از پاور بانک‌ها، کابلی دارند که به آن متصل است و آنها را نمی توان از پاور بانک جدا کرد. این مدل را به راحتی می‌توان به شارژر دیواری متصل کرد و آن را شارژ کرد. بعضی از آنها از کابلی استفاده می‌کنند که هم برای شارژ استفاده می‌شود و هم به گوشی‌های هوشمند متصل می‌شوند. برخی از پاور بانک‌ها دارای محفظه‌ای هستند که می‌توان در آن کابل شارژ را قرار داد و همیشه کابل در دسترس خواهد بود.

نحوه شارژ پاوربانک تبلیغاتی

متاسفانه، هیچ پاور بانکی اختراع نشده است که وقتی خالی شد با جادو خودش را شارژ کند. اما در کل، شارژ آنها نسبتا ساده است کابل را به درگاه ورودی در پاور بانک تبلیغاتی متصل کرده و طرف دیگر را به یک شارژر دیواری یا دیگر منبع برق وصل کنید. معمولا ورودی می‌تواند از ۱ تا ۳ آمپر باشد. به عبارت ساده هر قدر توان ورودی بیشتر باشد سریع‌تر شارژ خواهد شد.

برخی از پاور بانک‌ها دارای یک نشان دهنده LED هستند که نشان می‌دهد که پاور بانک چقدر شارژ در خود ذخیره دارد. این نشان دهنده به شما کمک خواهد کرد در صورت خالی شدن باتری‌های داخلی از آن مطلع شوید و آن را شارژ کنید.

انتخاب یک پاور بانک باکیفیت

هر وسیله‌ای با استفاده از مواد اولیه مرغوب طول عمر بالایی خواهد داشت. انواع ارزان قیمت از باتری‌های بی کیفیت استفاده می‌کنند که بازده پایینی دارند و توان کافی برای ذخیره نیرو در دراز مدت را نخواهند داشت. از طرف دیگر انواع باکیفیت اتلاف نیروی کمتری خواهند داشت. پاور بانک‌های باکیفیت معمولا مقرون به صرفه‌تر خواهند بود.

بهره‌وری بیشتر مشخصه یک پاور بانک کارآمد است، آنها دمای عملیاتی کمتری خواهند داشت و انرژی کمتری در زمان استفاده از بین خواهد رفت.

مدار محافظت در انواع بی کیفیت مانع از آن می‌شود که قدرت زیادی به سمت باتری‌ها برود و برق بیشتری در مدار مصرف می‌شود و از طرف دیگر محافظت کمتری از وسایل الکترونیکی شما خواهد کرد. مدار محافظ ولتاژ از پاور بانک و دستگاه متصل به آن حفاظت کرده و مانع آسیب به آنها می‌شود. در هنگام دشارژ مدار محافظ به طور مداوم بر درگاه خروجی نظارت دارد تا از وقوع آسیب به دستگاه‌های متصل جلوگیری شود.

آزمایش‌های مختلف نشان داده‌اند که استفاده از پاور بانک در دماهای بالا به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

معمولا نشانه‌های استاندارد بر روی بسته‌های پاور بانک وجود دارد و نشان می‌دهند که محصول تحت چه استانداردهایی تولید شده و توجه به این موارد در زمان خرید باعث خواهد شد بهترین گزینه را انتخاب کنید. بنابر این در زمان انتخاب و خرید پاور بانک توجه به موارد جزعی باعث خواهد شد محصولی را انتخاب کنید که با نیازهای شما هماهنگ باشد و اتلاف انرژی کمتری داشته و بتواند زمان بیشتری شارژ را در خود نگه دارد.

وسایلی را که می‌خواهید با استفاده از پاور بانک شارژ کنید را در نظر بگیرید تا بتوانید دید بهتری از ظرفیت مورد نیاز خود داشته باشید. از طرف دیگر مقدار جریان خروجی هم مهم خواهد بود و هر چه توان خروجی پاور بانک بیشتر باشد، وسایل الکترونیکی شما سریع‌تر شارژ خواهند شد و از طرف دیگر بالا بودن جریان ورودی، زمان شارژ شدن را کم خواهد کرد و شما به زمان کمتری برای شارژ آن نیاز خواهید داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *