166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

هدایای تبلیغاتی و افزایش وفاداری مشتری

در دنیای تجارت کنونی فرقی نمی کند که کسب و کاری کوچک را اداره می کنید یا صاحب شرکتی بزرگ یا چند ملیتی هستید. در هر حال موجودیت شرکت شما به فروش و چگونگی ارتباط با مشتری بستگی دارد .
ایجاد روابط پایدار و رضایت مندی مشتری اولویت اکثر سازمان ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ است. و همواره مدیران فروش به دنبال رضایت بیشتر و خرید دوباره یا استفاده دوباره و چندباره مشتری از محصول یا خدمت خود می باشند. راه های فراوانی برای ایجاد وفاداری در مشتری وجود دارد که یکی از آنها تقدیم هدایای تبلیغاتی در زمان فروش و یا ایام مناسبتی خاص می باشد.

تحقیقات نشان می دهند که شرکت هایی که هدیه می دهند شانس بیشتری نسبت به آنهایی که هدیه ای به مشتریان خود نمی دهند برای ارتباط دوباره مشتری با شرکت دارند. یکی از دلایلی که هدیه دادن به مشتری موثر است این است که وقتی چیزی را به صورت مجانی و تماس بگیرید به کسی می دهید باعث جلب توجه فرد می شوید. همچنین می تواند به فرد هدیه گیرنده القاء کند فرد ارزشمندی است. این حس ارزشمندی خود به تنهایی می تواند محرکی قوی برای وفاداری مشتری به شما باشد. اما در اهدای هدایای تبلیغاتی نکاتی را باید رعایت کنید؛

لطفا زمان مناسبی را برای اهدای هدیای تبلیغاتی انتخاب کنید

اگر در زمان نامناسبی هدیه تبلیغاتی خود را ارائه دهید ممکن است مشتری یا هدیه گیرنده نه تنها از برند و شرکت شما احساس خوبی دریافت نکند بلکه از انتخاب دوباره شما امتناع کند.

متمایز از دیگران عمل کنید

بیشتر شرکت ها و کسب و کارها هدایای تبلیغاتی خود را مصادف با ایام نوروز و سال نو به مشتری ارائه می دهند، اگر شما نیز در همین زمان اقدام به هدیه دادن کنید هدایای شما خیلی در نظر مشتری جلوه نخواهد کرد.
شما می توانید در اعیاد باستانی و یا اعیاد مذهبی هدایای خود را به مشتری بدهید تا علاوه بر ایجاد تمایز نسبت به دیگران به مشتری یادآور شوید که برای عقاید او احترام ویژه ای قائل هستید.

خلاقیت به خرج دهید

سعی کنید در انتخاب هدیه خود خلاقیت بیشتری خرج دهید و از هدیه های کلیشه ای مثل تقویم و خودکار زیاد استفاده نکنید. می توانید از هدایای تبلیغاتی کاربردی تر مثل وسایل ابزار بهره ببرید. همچنین اگر بیشتر مشتریان شما را آقایان تشکیل می دهند می توانید به آنها ابزار تبلیغاتی مثل ابزار چند کاره و کاربردی هدیه دهید تا با هر بار استفاده از آنها به یاد محصول و خدمات شما بیافتند و شانس انتخاب دوباره شما افزایش یابد.

از هدایای تبلیغاتی با کیفیت استفاده کنید.

هدیه تبلیغاتی با کیفیت

اگر خود را جای مشتری قرار دهید متوجه خواهید شد که هیچگاه حاضر به تجربه خرید دوباره محصول یا خدمات شرکتی نخواهید بود که هدیه ای بی کیفیت و یکبار مصرف به شما می دهد . مشتری به راحتی متوجه خواهد شد که آیا شما به خرید او ارزش قائلید یا صرفا برای رفع تکلیف اقدام به هدیه دادن می کنید. هدیه شما باید با کیفیت باشد تا مشتری تمایل زیادی به نمایش آن به دیگران داشته باشد نا از این طریق افراد بیشتری با برند شما آشنا شوند.

بازه سنی جنسیت مشتری خود را مدنظر قرار دهید.

مطمئنا یک فرد سالخورده از گرفتن هدایایی که مناسب جوانان است خیلی به وجد نخواهد آمد همچنین هدیای تبلیغاتی  آقایان از خانم ها باید تفکیک شود. پس رعایت شرایط سنی افراد و جنسیت آنها در تاثیر گذاری روی مشتری بسیار اهمیت دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *