166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

چرا باید از هدایای تبلیغاتی استفاده کنیم؟

حتما برای شما نیز اتفاق افتاده است که برای قدردانی از خرید محصولات و یا خدمات شرکتی هدیه (اشانتیون) دریافت کنید. امروزه شرکت ها در سراسر دنیا به مقوله هدایای تبلیغاتی نگاه ویژه تری دارند. در این مطلب قصد داریم به تعریف هدایای تبلیغاتی بپردازیم و چگونگی بهره برداری از آن برای بازدهی بیشتر و بهتر برای شما بگوییم.

هدایای تبلیغاتی چیست؟

هرآنچه که شما بتوانید لوگو یا نام برند خود را روی آن حک کنید می توان هدیه تبلیغاتی(یا اشانتیون) نامید.
چرا کاتالوگ یک هدیه تبلیغاتی به شمار نمی رود؟
کاتالوگ به منظور تبلیغ مستقیم به مصرف کننده ارائه می شود و مشتری استفاده زیادی از آن مگر در مواقعی که بخواهد از محصولات شما آگهی پیدا کند نخواهد کرد. تفاوت دیگر آن با محصول تبلیغاتی این است که زمانیکه شما یک کاتالوگ به مشتری خود می دهید به هیچ عنوان او را از لجاظ احساسی در گیر نخواهید کرد، اما با یک هدیه تبلیغاتی می توانید به راحتی به قلب مشتری وارد شوید و رابطه برند خود را با مشتری عمیق تر کنید.

هدفگذاری اولین و مهمترین اقدام شما در بازاریابی است.

مشخص کنید از ارائه هدایای تبلیغاتی چه هدفی دارید ؟

چرا باید از هدیه تبلیغاتی استفاده کرد؟

آیا قصد یادآوری دارید؟ به طور مثال؛ هدف شما این است که مشتریانی که قبلا از شما خدمات یا محصولات خریداری کرده اند را برای تجربه دوباره خرید ترغیب کنید؟ و یا قصد ترغیب کنندگی دارید؟ به این معنی که هدف افرادی هستند که شما را از قبل می شناسند اما هنوز شما را برای یکبار هم امتحان نکرده اند. و یا شاید هدف شما اطلاع رسانی به افرادی است که هنوز هیچ شناختی از شما ندارند؟
شرکت های بزرگ استفاده از هدیه های تبلیغاتی را در استراتژی بازاریابی خود گنجانده اند، به طور مثال می توان به مک دونالد اشاره کرد که تقریبا ۱٫۵ میلیارد اسباب بازی در سال در تمام شعباتش پخش می کند.
در هدیه دادن به مشتریان ویژه و قدیمی تر نسبت به مشتریان معمولی کمی متفاوت عمل کنید و برای دسته اول هدیه تبلیغاتی ارزشمندتری تدارک ببینید تا بدین شیوه دسته دوم را هم ترغیب کنید به گروه مشتریان ویژه بپیوندند. و همچنین سعی کنید در طی زمان از کالاهای تبلیغاتی متفاوتی استفاده کنید.

سعی کنید نام تجاری و یا لگوی شما در قسمتی از هدیه حک شود که بیشتر در معرض دید مشتری قرار بگیرد تا عموم.
هیچگاه به مشتریان خود وجه نقد به عنوان هدیه ندهید زیرا انسان ها درذهن خود وجه نقد را به عنوان درآمد در نظر خواهند گرفت.

هدیه تبلیغاتی به عنوان پاداش

از هدایای تبلیغاتی به عنوان پاداش و تشویق کارکنانتان نیز می توانید استفاده کنید. فقط در نظر داشته باشیدکه در صورت امکان از محصولات خود به عنوان هدایای تبلیغاتی به کارکنان خود استفاده نکنید زیرا این اقلام ممکن است در نظر کارکنانتان با ارزش جلوه نکنند چراکه از قیمت تمام شده آن خبر دارند.
امروزه هدایای تبلیغاتی بسیار متنوع شده اند که از آنها می توان به ابزار تبلیغاتی، پاور بانک، جا کارتی، جا کلیدی تبلیغاتی، ابزار چندکاره، جعبه خودکار، جعبه پذیرایی و…  اشاره کرد. که از هر کدام از آن ها بسته به سلیقه و نوع فعالیتتان میتوانید استفاده کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *