166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

استفاده موثر از هدایای تبلیغاتی

حال که تصمیم به استفاده از هدایای تبلیغاتی برای شرکت خود گرفته اید،باید به شما تبریک بگوییم. زیرا با توجه تحقیقات و بررسی های انجام شده توسط انجمن تبلیغاتی بریتانیا بیش از ۷۹ درصد از کسانی که از شرکت یا برندی اقلام تبلیغاتی دریافت میکنند به انجام معامله با آن شرکت فکر میکنند.
اما صرفا استفاده از هدیای تبلیغاتی کافی نیست،شما باید بدانید که چگونه با استفاده موثر از هدایای تبلیغاتی افراد را به کسب و کارتان هدایت کنید.که برای رسیدن به این مقصود بهتر است تمام این مطلب را بخوانید.
مشتریان و ارباب رجوع ها دوست دارند اقلام تبلیغاتی را به تماس بگیرید از شما دریافت کنند اما شما نیز نمیخواهید که این اقلام را به تماس بگیرید و بدون هیچ دلیلی از دست بدهید.که این عالی است،ما نیز نمیخواهیم شما بی هدف آن ها را هدیه بدهید. و در ادامه چند راه برای استفاده هدفمند از این اقلام به شما معرفی میکنیم.

برای استفاده موثر از هدایای تبلیغاتی باید موارد زیر را در نظر داشته باشید.

۱-مخاطبان هدف خود را بشناسید.

قبل از سفارش هدیه تبلیغاتی ، ابتدا به این موضوع فکر کنید که چه کسانی را به وسیله آن میخواهید جذب کنید.ودقت داشته باشید که محصولی که انتخاب میکنید با کسب و کار و برندتان مرتبط باشد.
شما نمیتوانید از یک یو یو برای یک مطب دندان پزشکی و یا یک لپ تاب برای یک کسب و کار حوضه ی آی تی استفاده کنید.پس با توجه با سلیقه افرادی که قراره محصول را دریافت کنند،چیزی را انتخاب کنید که آن ها ممکن است دوست داشته باشند.
هرچه بیشتر این هدیه را دوست داشته باشند،بیشتر از آن استفاده میکنند و بیشتر طرفدار شما میشوند.
بنابراین قبل از سفارش بهتر است با کارکنان و اطرافیان تان مشورت کنید و سعی کنید از بیرون به کسب و کارتان نگاه کنید.

۲-مطمئن شوید پیامتان به مشتری هایتان منتقل میشود.

آیا میخواهید تنها لوگوی خود را چاپ کنید؟یک طرح جالب؟یا آدرس و تلفن؟
ابتدا تمام آن ها را مرتب کنید و مطمئن شوید که پیامتان ساده و به راحتی قابل انتقال است.سپس در صورتی که میتوانید از یک طراح کمک بگیرید تا آن ها را با کار های گرافیکی زیبا و جذاب کند.شما با انجام این کارها محصولی را دریافت میکنید که با مشتریانتان صحبت میکند و آن ها را به سمت کسب و کار شما سوق میدهد.
پیام های تبلیغاتی خوب ، پیام هایی هستند که به شرح:آن چه انجام میدهید،اهدافتان و انتظارات مشتریان از شما میپردازند. یک پیام تبلیغاتی نادرست شما،باعث میشود شما در ذهن مشتری دور از دسترس باشید.
بنابراین قبل از اقدام به چاپ طرحتان بر روی هدایای تبلیغاتی به موارد بالا فکر کنید و عجله به خرج ندهید.

۳-از هدایای تبلیغاتی خاص استفاده کنید.

به عنوان مثال اگر شما تمام مدت از یک نوع خودکار تبلیغاتی استفاده کنید رفته رفته تمایل مشتریان به دریافت این هدایا کم میشود و بعد از مدتی دیگر این محصول نمیتواند جوابگوی نیاز های بازاریابی شما باشد. بنابراین بهتر است هر چند مدت یکبار اقدام به تغییر محصول تبلیغاتی مورد استفاده کنید.
در این مورد استفاده از هدایای تبلیغاتی خاص میتواند بسیار کاربردی باشد،منظور از خاص محصولات جدید و کالاهایی میباشد که شاید تا کنون کسی آن ها را به عنوان هدیه تبلیغاتی دریافت نکرده است.
به عنوان مثال استفاده از کتاب های نفیس یا یک ست الکترونیک که در آن ها از لوگو و نام شما استفاده شده باشد.

۴-قبل از هر سفارش حساب و کتاب کنید.

قبل از اینکه بخواهید سفارشتان را قطعی کنید محاسبه کنید که برای کمپین تبلیغاتی تان چند عدد محصول نیاز دارید.
چرا که نمخواهید در حین کمپین تبلیغاتی تان یا در نمایشگاه موجودیتان تمام شود .و همچنین اگر پیام تبلیغاتی تان مخصوص رویداد خاصی باشد دوست نخواهید داشت که بعد از رویداد با موجودی مازاد رو به رو شوید .

۵- کار را از داخل شروع کنید.

یک برندینگ و بازاریابی خوب از داخل شرکت آغاز میشود.پس قبل از اینکه به خارج از شرکتتان نگاه کنید ابتدا بر روی افرادی که برای شما کار میکنند تمرکز کنید و سعی کنید به آن ها خودکار ، ماگ و لباس هایی با برند خودتان بدهید تا در رویداد مورد نظر از آن استفاده کنند.
این یک بازاریابی دو طرفه است که نشان میدهد شما به کارکنانتان اهمیت میدهید.و همچنین یک آزمایش است برای اینکه ببینید کدام یک از هدایای تبلیغاتی شما بیشتر استفاده میشود؟

۶-مشتریان موجود را ندیده نگیرید.

این درست است که شما میخواهید با استفاده از این هدایای تبلیغاتی مشتریانی جدید پیدا کنید اما نباید مشتریان فعلی را نیز نادیده بگیرید.بلکه باید با توجه به مشتریان و همکاران فعلی تان باعث وفاداری بیشتر آن ها به برندتان شوید.
این جایی است هدیای تبلیغاتی به کار می آیند،با استفاده از هدیه ها سعی کنیید آن ها را به عنوان سفیران خود معرفی کنید و وفاداری بیشتر آن ها را کسب کنید.

۷-با هدایای تبلیغاتی، وارد شوید.

سعی کنید در بخش فروش خود از این هدایا استفاده کنید و از کارکنان این بخش بخواهید این هدایای تبلیغاتی را به عنوان یک تقدیر از خرید برای خریداران ارسال کنند. با این کار شما وارد خانه و محل کار مشتریانتان میشوید و در آنجا نیز یک نماینده از خود دارید که برند شما را معرفی میکند .

۸-استفاده از هدایای تبلیغاتی در شبکه های اجتمائی

شما میتوانید با تشویق کاربران و دنبال کنندگان تان در شبکه های اجتمائی از آن ها بخواهید که در ازای به اشتراک گذاشتن شما ، لایک کردن یا کامنت گذاشتن برای شما از شما این هدایا را به عنوان یک جایزه دریافت کنند. با این کار خود را بیش از پیش محبوب میکنید.

۹-تجزیه و تحلیل کنید.

بعد از اینکه کار پخش هدایای تبلیغاتی به اتمام رسید حال به محاسبه ی تعداد و هزینه ها بپردازید.تعداد اقلامی را به مردم هدیه داده اید را محاسبه کنید . سپس هزینه های کلی کمپین تبلیغاتی خود را نیز محاسبه کنید. سپس بخش فروش خود را نیز زیر نظر بگیرید و اطلاعات فروش خود را تا دو ماه بعد نسبت به مدت مشابه سال قبل یا قبل شروع این کمپین تجزیه و تحلیل کنید و موفقیت خود را ارزیابی کنید. با این کار میتوانید اطلاعاتی را برای آینده نیز به دست آورید. به عنوان مثال با توجه به روند فروش تان میتوانید برای دوره بعدی تعداد سفارشتان هدایای تبلیغاتی مورد نظرتان محاسبه کنید که باید افزایش یا کاهش یابد و یا اینکه چقدر این هدیه های تبلیغاتی مورد استقبال مردم قرار گرفته است و میتوانید سفارشات بعدیتان را نیز تعیین کنید.

promotional gift

اگر این کارها را درست انجام دهید میتوانید انتظار نتایج مثبتی را داشته باشید. چقدر مثبت؟
خوب بهتره بزاریم اعداد خودشون صحبت کنند.

_از هر ۱۰ نفر ۹ نفر شرکت شما را بعد از دریافت هدایای تبلیغاتی به یاد خواهند داشت.
_مخاطبان شما چه پیر باشند یا جوان،تحقیات نشان داده که استفاده از هدایای تبلیغاتی بهترین روش تبلیغات است.
_از هر ۱۰ برند ۷ برند ادعا میکنند که با استفاده از هدایای تبلیغاتی به اهدافشان در زمینه بازیابی و تبلغات رسیده اند.
در آخر همانطور که میبینید موفقیت شما در استفاده از هدایا تبلیغاتی تنها به یک عامل بستگی ندارد و وابسته به عوامل متعددی است که باعث میشود تاثیر این محصولات بر روی محاطبان تان بیشتر شود.
پس به نکات مطرح شده در بالا توجه داشته باشید و در می یابید که چرا هنوز نیز بسیاری از شرکت های بزرگ هنوز هم برای مقاصد بازاریابی و تبلیغاتی خود از هدایای تبلیغاتی استفاده میکنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *