166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

انواع مدل‌های فلش مموری

چه چیزی باعث می‌شود که فلش مموری یک نقطه عطف مهم در تاریخ ذخیره‌سازی باشد؟ یکی از مزایای بزرگ انجام کار روی کامپیوترها و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی این است که شما می‌توانید کار خود را به شکل فایل‌های دیجیتال ذخیره کنید. روزهایی که تمام اتاق‌های خود را صرف ذخیره کردن قفسه‌های فایل می‌کردید به سرعت در حال کمرنگ شدن هستند، (اگر چه برخی از کاغذها ضروری هستند).

از زمانی که کامپیوترها به تجهیزات معمولی در خانه و دفترکار مردم در دهه ۱۹۸۰ تبدیل شدند، مخترعین در تلاشند تا قالب‌های ذخیره‌سازی دیجیتالی جدیدی را توسعه دهند که اجازه ذخیره کردن پرونده‌های پشتیبان و انتقال آنها از یک رایانه به رایانه دیگر را بدهند. سی دی‌ها و دی وی دی‌ها ابزارهایی هستند که برای نگهداری و ذخیره اطلاعات از آنها استفاده می‌شوند، اما آنها به راحتی خراب می‌شوند.

فلش مموری نوعی دستگاه ذخیره سازی خارجی است که از زمان عرضه عمومی آن در سال ۲۰۰۰ هر روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند. آن چه چیزی است که فلش مموری تبلیغاتی را از دیگر رسانه‌های ذخیره سازی جدا می‌کند و چرا مصرف کنندگان از آن استفاده می‌کنند؟

مزایای فلش مموری تبلیغاتی

فلش مموری در سال ۱۹۹۹ به جهان معرفی شد و از آن زمان به بعد محبوب بوده است و مزایایی غیرقابل انکار دارد. در حقیقت، با توجه به این که قیمت آنها در اوایل عرضه بسیار بالا بود، اما اکنون به طور قابل‌توجهی کم‌تر شده است، ما استدلال می‌کنیم که قیمت فلش مموری حتی بیشتر از امروز پایین بیاید. پس این لوازم جانبی کوچک و قدرتمند چه چیزی باید ارائه دهند؟

فلش مموری برای حفظ و نگهداری اطلاعت نیازی به برق ندارد. فلش مموری نام خود را از حافظه فلش گرفته است، که یک سیگنال الکترونیکی است که اطلاعات را به مدارات داخلی دستگاه به عنوان به خاطر سپردن این فرمان فلش می‌کند. اطلاعات ذخیره شده در سلول‌های داده داخلی، حتی پس از خاموش شدن کامپیوتر، پاک نمی‌شوند.

انواع مختلف حافظه، مانند RAM در کامپیوتر شما، واقعا به الکتریسیته برای ذخیره اطلاعات نیاز دارند؛ زمانی که برق قطع می‌شود، اطلاعات ذخیره شده در حافظه RAM کامپیوتر پاک می‌شود. قابلیت فلش مموری برای حفظ اطلاعات بدون اتصال به یک منبع قدرت، چیزی است که آن را به شکل یک ذخیره ساز اطلاعات قابل حمل تبدیل کرده است.

فلش مموری قابل حمل است. البته، هارد دیسک داخل کامپیوترها و دستگاه‌ها نیز از انواع حافظه ماندگار هستند که اطلاعات را برای مدت‌ها بعد از قطع شدن برق ذخیره کرده و قابل استفاده می‌کنند. در غیر این صورت، شما هرگز نمی‌توانستید کار خود را ذخیره کنید. همچنین هارد دیسک‌های خارجی نیز وجود دارند که فضای ذخیره‌سازی دیجیتال فراوانی را ارائه می‌دهند.

با این حال، ضربه و عوامل خارجی نمی‌توانند تاثیری روی فلش مموری داشته باشند، در حالی که ممکن است ظرفیت ذخیره‌سازی کمتری نسبت به یک هارد دیسک خارجی داشته باشد، البته فلش مموری معمولی دارای اندازه کوچکی است که آن را برای قرار دادن داخل جیب و یا به عنوان یک جاکلیدی مناسب می‌کند و هنوز فضای ذخیره‌سازی کافی برای هزاران سند و فایل را دارد.

قابلیت سازگاری بالا

فلش مموری با انواع دستگاه‌ها سازگار است. بسیاری از لپ‌تاپ‌ها دارای سی‌دی، دی وی دی و یا بلو ری هستند که روی آنها نصب شده است و معمولا کامپیوترها و لپ تاپ‌ها دارای درایو دیسک نرم هستند. در مقابل، پورت USB به پخش صوت ماشین‌ها و دیگر ابزارها و گوشی‌های هوشمند اجازه می‌دهد که با فلش مموری که از سال ۱۹۹۸ استاندارد شده، تعامل داشته باشند. این به این معنی است که مدارک و یا موزیک و یا ویدیویی که شما با یک کامپیوتر ذخیره می‌کنید، زمانی که فلش خود را به دستگاه دیگری وصل می‌کنید، می‌تواند باز شود.

فلش مموری با دوام است. در صورتی که زیر پای فردی قرار بگیرد، سی‌دی ممکن است در صورتی که در خارج از پوشش باشد خراش بردارد و غیر قابل استفاده شود. فلش مموری از طرف دیگر می‌تواند در صورتی که به طور تصادفی ضربه دیده و یا تصادفا رها شوند، مقاومت کند. حتی اگر فلش مموری شما در یک محیط برفی رها شود، یا اگر در یک انبار پر از گرد و غبار گم شده و بعد از مدت‌ها آن را پیدا کنید، کار خواهد کرد و شما هنوز به مدارک مهم خود دسترسی خواهید داشت.

فلش مموری دارای مدارهایی است که با مواد پلاستیکی، فلزی، یا لاستیکی پوشانده شده و اغلب دارای کانکتورهایی هستند که با یک درپوش قابل جمع شدن پوشانده می‌شوند. برای امنیت بیشتر اطلاعات، این چیز خوبی است.

فلش مموری‌ها به شدت قابل سفارشی سازی هستند. شما می‌توانید فلش مموری خود را فراتر از چاپ یک لوگو بر روی آن سفارشی کنید. در حقیقت، شما این محصولات را می‌توانید در انواع شکل‌ها و اندازه‌ها سفارشی سازی کنید.

ذخیره اطلاعات از گذشته تا آینده

همان طور که احتمالا متوجه شده‌اید، تکنولوژی در تمام مدت بهبود یافته و نوسازی می‌شود. یک دستگاه ذخیره‌سازی دهه ۱۹۴۰ از یک لامپ اشعه کاتدی (شبیه آنچه که در تلویزیون‌های قدیمی پیدا می‌کنید) برای ذخیره اطلاعات استفاده می‌کرد. این اولین دستگاه حافظه الکترونیکی بود.

حتی بعد از این که فلش مموری به مردم معرفی شد، مهندسان و دانشمندان به توسعه شکل‌های جدید ذخیره دیجیتالی ادامه دادند. دیسک بلو ری و کارت‌های SD، هر دو در دهه ۲۰۰۰ توسعه یافته و معرفی شدند، و ذخیره‌سازی ابری در فضای آنلاین همچنان به عنوان یک گزینه قانونی برای ذخیره پرونده‌ها در محل کار و در خانه ادامه می‌یابد. حتی تکنولوژی فلش مموری تا حدودی به روز رسانی شده، USB  ۲.۰ در همه جا در سال ۲۰۰۰ و یواس‌بی ۳.۰ در سال ۲۰۰۸ منتشر شد.

برای قابلیت حمل، دوام، راحتی و شخصی سازی، فلش مموری به یکی از ابزارهای پر کاربرد برای بسیاری از افراد تبدیل شده و از آن به عنوان یک محصول تبلیغاتی هم استفاده می‌شود که یک راه عالی برای الهام بخشیدن به مشتریان است تا نام برند شما را در حافظه خود نگه دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *