166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

چیزهایی که شما باید در مورد پاور بانک بدانید قسمت دو

هدایای تبلیغاتی راسا گیفت آماده فراهم کردن هدیه های تبلیغاتی برند شما به همراه لوگو

ظرفیت پاور بانک چه معنایی دارد؟

ظرفیت پاوربانک تبلیغاتی به این که چه مقدار شارژ در باتری ذخیره می‌شود، اشاره دارد. مقدار انرژی ذخیره شده با mAh یا میلی‌آمپر ساعت اندازه‌گیری می‌شود. زمانی که پاور بانک یک تلفن را شارژ می‌کند، بخشی از این ذخیره انرژی در انتقال قدرت از دست می‌رود.

به عبارت ساده‌تر، مقداری انرژی در هنگام انتقال از دست می‌رود. بنابراین ظرفیت واقعی حدود ۶۲.۹ ٪ ظرفیت باتری عنوان شده بر روی یک پاور بانک است، البته آنهایی که دارای باتری با کیفیت بالا هستند.

مقاله بخوانید ! انواع مدل ها و مزایای پاوربانک خورشیدی

برای مثال، یک پاوربانک تبلیغاتی با باتری با کیفیت که ۲۲۰۰ mAh ظرفیت بر روی آن نوشته شده، مقدار واقعی ۱۳۸۰ mAh انرژی شارژ خواهد کرد. ۸۲۰ mAh در انتقال انرژی، از دست خواهد رفت. پاور بانک‌های با ظرفیت باتری کم، ظرفیت واقعی کمتری را خواهند دشت، چون ممکن است باتری به صورت موثر عمل نکند.

به عنوان مثال، یک باتری ممکن است ۲۲۰۰ mAh را در این مورد نشان دهد، اما ظرفیت واقعی در واقع بسیار کم‌تر از مقدار ۱۳۸۰ است.

آیا یک پاور بانک دارای ظرفیت بالا یک تلفن را سریع‌تر از یک پاور بانک با ظرفیت پایین شارژ می‌کند؟

پاسخ ساده این است که سرعت شارژ با جریان خروجی و نه ظرفیت تعیین می‌شود. جریان خروجی از ۵۰۰ mA، تا بیش از ۱۰۰۰ mA (۱آمپر) متغیر است. اگر جریان خروجی یکسان باشد، پاور بانک با ظرفیت بالا و پایین به یک سرعت تلفن را شارژ خواهند کرد.

یک پاور بانک دارای ظرفیت بالا قادر خواهد بود که شارژ بیشتری نسبت به یک پاور بانک با ظرفیت پایین در زمان بیشتری فراهم کند. کلاس تجاری و پاور بانک کلاس ویژه خروجی ۱۰۰۰ mA یا بیشتر (تا ۲ آمپر) را تامین می‌کنند و پاور بانک‌های قدرت کلاس اقتصادی بین ۵۰۰ mA تا ۸۰۰ mA (تا ۱ آمپر) را تامین می‌کنند.

اکثر درگاه‌های USB کامپیوتر شما ۵۰۰ mA یا در بعضی مدل‌ها تا زیر ۱ آمپر را تامین می‌کنند.

پاوربانک تبلیغاتی
H2 یک پاور بانک چه تعداد تلفن را می‌تواند شارژ کند؟

پاسخ ساده این است که پاور بانک کلاس اقتصادی می‌تواند تقریبا یک تلفن با باتری ظرفیت پایین را به طور کامل شارژ کند. پاور بانک کلاس تجاری ممکن است بتواند دو گوشی را بسته به ظرفیت خود شارژ کند.

ظرفیت آیفون در حدود ۱۴۵۰ mAh است، که در مدل‌های مختلف می‌تواند از ۱۶۵۰ تا ۲۶۰۰ mAh متغیر باشد. ظرفیت آی‌پد در محدوده ۶۶۰۰ تا ۱۱۶۲۰ mAh قرار دارد.

آیا یک پاور بانک هم با گوشی‌های آی‌فون و هم گوشی‌های اندروید کار می‌کند؟

پاور بانک‌ها فاقد نرم‌افزار هستند، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد سازگاری نرم افزار آنها نیست. در هنگام خرید اگر گفته شود، مهم است که چه نوع دستگاهی را می‌خواهید با یک پاور بانک شارژ کنید.

به خاطر این موضوع است که، پاور بانک‌هایی که برای شارژ یک گوشی استفاده می‌شوند، ممکن است برای شارژ کردن یک تبلت مناسب نباشند.

آیا پاور بانک می‌تواند تلفن‌ها و تبلت‌ها را شارژ کند؟

گروه رده اقتصادی را ما فقط برای شارژ کردن تلفن‌ها توصیه می‌کنیم. پاور بانک‌های کلاس تجاری می‌توانند هم تلفن و هم آی‌پد را شارژ کنند. برای ظرفیت بالاتر از ۱۰،۰۰۰ mAh، پاور بانک باید بتواند هر دو (یک تلفن و یک تبلت) را به طور کامل شارژ کند.

پاور بانک‌های کلاس ویژه در انواع دستگاه‌هایی که می‌توانند شارژ کنند، متفاوت هستند. از شارژ یک تلفن، تبلت و یا لپ‌تاپ گرفته تا شارژ باتری اتومبیل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تعداد چرخه شارژ و دشارژ یک پاور بانک چقدر است؟

بسته به کلاس و ظرفیت، یک پاور بانک می‌تواند بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دفعه شارژ شده و تخلیه شود. پاور بانک شما ممکن است برای مدت طولانی کار کند، اما ظرفیت بعد از مدتی کارکرد، کم‌تر از اندازه اولیه خواهد بود. آگاه باشید که نگهداری یک پاور بانک با حداقل ۵۰ ٪ شارژ مهم است.

نگهداری یک پاور بانک بدون هیچ شارژی می‌تواند عمر باتری را کاهش دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *