166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

تولد و ظهور هدایای تبلیغاتی

وقتی در حال انجام حرکت بزرگی در روند تبلیغاتی خود هستید ، باید تمام واقعیت ها را در نطر بگیرید. به همین دلیل ، قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا از هدایای تبلیغاتی استفاده خواهید کرد یا خیر ، باید درباره آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تعریف هدایای تبلیغاتی چیست ؟

هر کالایی یا محصولی که برای ارتقاء کسب و کار به دیگران اهدا می کنید به نوعی هدیه تبلیغاتی است. معمولاً این محصولات دارای اطلاعاتی همچون آرم، نام یا شماره تلفن و آدرس وب سایت شرکت می باشند که آنها را بر روی محصول، چاپ یا حک کرده اند. آنها معمولاً برای ارتقاء فعالیت خاصی از مشاغل مورد نظر استفاده می شوند. یک رویداد، یک محصول جدید ، خدمات جدید ، تخفیف قابل توجه و غیره.
مطابق تعریف فرهنگ لغت: هدایای تبلیغاتی مانند خودکار تبلیغاتی ، لیوان تبلیغاتی، جاکلیدی تبلیغاتی ، تی شرت تبلیغاتی ، ساعت تبلیغاتی ، سر رسید تبلیغاتی ، کلاه تبلیغاتی ، فلش مموری تبلیغاتی ، پاوربانک تبلیغاتی و غیره هستند که به مشتری فعلی یا آینده هدیه داده می شود.
این موارد معمولاً دارای آرم سازمان ، نام و آدرس شرکت و همچنین اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات هستند .
انواع شرکت ها، سازمان ها و بنیادها از هدایای تبلیغاتی برای تبلیغ خدمات یا محصولات خود استفاده می کنند. بیشتر اوقات این هدایا، محصولاتی هستند که افراد می توانند در زندگی روزمره خود از آنها استفاده کنند – محصولاتی که دارای مارک شرکت و آدرس وب سایت یا شماره تلفن هستند.

همه اینها از کجا شروع شد ؟

قرن هاست که بشر از هدیه های تبلیغاتی برای تبلیغ کسب و کار یا ایده های خود استفاده میکند ،اولین هدایای تبلیغی ، احتمالاً در طلوع آفتاب بشر ظاهر شدند، درست همانطور که اولین مردمان تجارت را شروع کردند. یک فروشنده معمولی که می خواست در رقابت خود برتر باشد ، یک نمونه از کالاهای خود را می داد. مثلا ،تکه ای از بهترین میوه ای که داشت و هدف او از این کار علاوه بر ایجاد احساس خوب ناشی از دریافت هدیه در فرد متقابل ، پیدا کردن بازاری جدید برای محصولش بود. هنوز هم بعد از گذشت قرن ها و با وجود تغییرات و تحولاتی که در تجارت به وجود آمده است ، این عمل یکی از معمول ترین شیوه های تبلیغات است.
نقطه عطف تحول در صنعت تبلیغات که منجر به پیدایش هدایای تبلیغاتی به شکل امروزی آن شد در سال ۱۷۸۹ اتفاق افتاد. همان زمانی که جورج واشنگتون با هدیه دکمه هایی آرم دار به هوادارانش محبویتش را افزایش داد و در انتخابات به پیروزی رسید. از آن زمان محبوبیت هدیه تبلیغاتی افزایش یافت. و به یکی از شیوه ها و ملزومات کلی تبلیغات و بازاریابی برای شرکت ها و سازمان ها تبدیل شد. به طوری هم اکنون این صنعت ۲۰ میلیارد دلار ارزش دارد و همچنان در حال رشد است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *