166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

هدیه تبلیغاتی ،موثرترین راه تبلیغات

هدیه تبلیغاتی، از موثر ترین روش متد های رونق محصولات و عرضه آنها در بازار است. با دادن هدایای تبلیغاتی مشتری بسیار از خرید خود ، خشنود می شود و برای خرید باز هم به سراغ شما می آید. در حقیقت به نوعی ، هدیه تبلیغاتی اهرم ناخودآگاهی ست که مشتری را برای ابراز تشکر و تمایل به خرید از فروشگاه تشویق می نماید. در کشورهای پیشرفته هدایای تبلیغاتی یا اشانتیون عرفا به همه کالاها تعلق می گیرد و در هر گروهی هدیه ای خاص آن محصول داده می شود .به طور کل هدیه تبلیغاتی به دو دسته تقسیم می شود:

۱٫ هدیه تبلیغاتی در قبال خرید عمده یا رقم زیاد

۲٫ هدیه تبلیغاتی روتین و برای افزایش فروش

در حالت اول که بیشتر مربوط به کارخانجات و سازمان ها می شود ، شما با خرید محصولات آن شرکت مثلا به به ازای یک بسته ۲۴ عددی ، ۳ عدد محصول از همان دست را هدیه می گیرید و در دسته دوم شرکت های کوچکتر یا فروشگاه ها هستند که به ازای هر مقدار خریدی ممکن است هدیه ای ، به نسبت ارزش مقدار کالایی که از آنان خرید می کنید به شما بدهند.
کارکرد هدیه بسیار زیاد است اما عمده ترین آن ،معرفی برند شما از طریق دست به دست شدن و یا دیده شدن آن از جانب مشتریان است. با این کار شما رفته رفته ، هویت خود را در بازار و میان مشتریان پیدا می کنید و با هر چه بیشتر هدیه دادن فروشتان، اعتبارتان، و هویت تان در بازار بیشتر می شود.

چرا باید به مشتریانمان هدیه تبلیغاتی بدهیم؟

در بازار مدرن و متنوع امروز، با توجه به تنوع محصولات و تعداد زیاد فروشگاه ها و شرکت های هم صنف ، رقابت بسیار شدیدی بین عرضه کنندگان خدمات شرکتی یا فروشگاهی و کارخانجات وجود دارد. از جمله راه هایی که می تواند فروش شما را در شنف خود ، به صورت چشمگیری افزایش دهد ، اهدای هدیای تبلیغاتی است.
با دسته بندی مشتریانتان به دو بخش مشتریان همیشگی و دائمی و وفادار و مشتریان عادی و تازه خریذار از شما ، می توانید در اهدای هدیای تبلیغاتی تان نیز دسته بندی کنید. به مشتریان همیشگی ، هدیه خاص خود را عرضه کنید و به مشتریان عادی هدایای معمولی تان را بدهید.

ویژگی های یک هدیه تبلیغاتی مدرن و خوب:

هدیای تبلیغاتی باید به طور حتم دارای لوگو یا نشان تجاری شما باشد. این کار باعث می شود فروشگاه یا کارخانه شما، دارای هویت بصری یابد و در میان توده ی مردم چه با دست به دست شدن و چه با دیده شدنش برای شما احراز هویت کند. نکته بسیار کلیدی در این زمینه ، طراحی لوگوی شما می باشد. لوگو باید تا حد ممکن کوچک، ساده، بی کلام، و هدفمند باشد. مثلا برای یک شرکت ساختمانی کشیدن شکل ساختمان و نوعی اشاره ی ناخودآگاه به اسم شرکت مدرن ترین نوع ساخت لوگو می باشد.
این لوگو باید به اندازه ای باشد که حتی روی یک خودکار تبلیغاتی با آن ابعاد کوچک خود را به خوبی نمایش دهد. در درجه بعد احتراز و جلوگیری از ثبت اطلاعات شرکت یا فروشگاه است. عناوینی مثل آدرس شرکت یا فروشگاه، تاریخ افتتاح، فیلد ارائه خدمات، اسم مدیدیرت یا مدیریت عامل، شماره ثبت و از این دست عناوین ، موارد غیر ضروری در هدیه تبلیغاتی هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *