166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

هدایای تبلیغاتی از چه زمانی فراگیر شدند ؟

هدیای تبلیغاتی اقلامی هستند که عمدتاً بر روی آن‌ها نام تجاری، لوگو یا نام شرکت یا برند خاصی قرار می‌گیرد . هدایای تبلیغاتی به منظور استفاده در بخش بازاریابی (Marketing) و به منظور ارتباط گرفتن با مشتریان استفاده می شوند .
این هدایای تبلیغاتی در نمایشگاه‌ها و کنفرانس اهدا می‌شوند .

تا نام یک شرکت یا سازمان، برند یا یک اتفاق خاص را در میان مخاطبان ترویج کنند .
هدیه تبلیغاتی ، کالایی است که یک شخص یا یک بنگاه اقتصادی جهت معرفی مجموعه یا محصول یا برند خود یا ترویج و تبلیغ از محصولاتی به عنوان هدیه به مشتریان میدهد. که نام و برند خود را روی آن حک یا چاپ کرده است. و آن را به مخاطبین خود (بازار هدف از قبل تعیین شده) تقدیم می‌نماید .

بازاریابی با محصولات تبلیغاتی برای رشد برندینگ

تاریخچه هدایای تبلیغاتی و آغاز به کار اولین شرکت های تبلیغاتی

در سال ۱۷۸۹ اولین هدایای تبلیغاتی در ایالت متحده جهت برگزاری انتخابات ژورنال واشینگتن اهدا شد . که این هدایا دکمه هایی بودند که به جهت یادبود به حضار احدا شدند .

در قرن نوزدهم هیچ شرکت یا دفتر تبلیغاتی ای وجود نداشت اما از همان سال ها استفاده از تقویم های تبلیفاتی مرسوم شده بود .
در اولین دهه قرن بیستم اولین شرکت تبلیغاتی به وجود آمد،که از اتحاد جمعی از تولیدکنندگان کالا های تبلیغاتی به وجود آمد .

انفجار واقعي در رشد صنعت کالاهاي تبليغاتي در دهه ۱۹۷۰ رخ داد در اين زمان تعداد فزاينده اي از شرکت هاي تجاري مزاياي تبليغ هويت صنفي و محصولاتشان را از طريق هدايايي با لوگوي خودشان متوجه شدند .
در دهه ۱۹۹۰ اين صنعت فصل اوجي داشت که در آن تقاضا برای کالا های تبلیغاتی به اوج خود میرسیدکه معمولا در بازه ۲۵ روز قبل و بعد از کریسمس بود.که در آن اکثر شرکت ها سعی میکردند با توجه به اضافه شدن تقاضای مصرف ککندگان و همچنین تمایل مردم به کادو گرفتن از این محصولات استفاده کنند.

هدایای تبلیغاتی در ایران از آغاز تا فراگیر شدن

از اواسط دهه ۷۰ خورشیدی کم کم این صنعت در ایران نیز متولد شد. و اولین دفتر های تبلیغاتی با ارائه محصولاتی محدود شروع به کار کردند. و تنوع کالا هایی که ارائه میکردند به خودکار تبلیغاتی ، جاکلیدی تبلیغاتی و تقویم خلاصه میشد .
که رفته رفته با جا افتادن استفاده از هدیه تبلیغاتی و همچنین اعتماد اصناف و صاحبان کسب و کار به اثر مثبت هدایا تبلیغاتی در افزایش فروش و پر رنگ تر کردن نام و نشانشان در جامعه این صنعت در ایران رشد و توسعه پیدا کرد . و دفاتر تبلیغاتی،شرکت های بازاریابی به وجود آمدند و تنوع اقلام تبلیغاتی بیشتر شد .

مطالعه موردی محصولات تبلیغاتی و تاثیرات آنها

شرکت راسا گیفت نیز با تکیه بر تجربه ای دو دهه ای در صنعت هدایای تبلیغاتی ایران و استفاده از پرسنل با تجربه فعالیت خود را از سال ۱۳۹۶ آغاز کرد ، تا با عرضه محصولات و خدمات با کیفیت و قیمت مناسب  بتواند سهمی در گسترش بازار و افزایش محبوبیت نام و نشان تجاری شما داشته باشد .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *