166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

از پاور بانک چقدر می‌دانید

پاور بانک چیست؟

یک پاور بانک یک بسته باتری لیتیومی قابل حمل با توان خروجی ۵ ولت و ۲ آمپر به طور معمول، یا گاهی ۵۰۰ میلی آمپر برای دستگاه‌های  بسیار کوچک است. بسیاری از دستگاه‌ها با خروجی استاندارد ۵ ولت شارژ می‌شوند و با استفاده از یک پاور بانک می‌توانید این دستگاه‌ها را شارژ کنید.

همچنین می‌توانید نسخه‌هایی با ولتاژ خروجی دیگری را برای برق رسانی به انواع دیگر محصولات با خروجی‌های ۵ ولت تا ۲۴ ولت در بازار پیدا کنید که بتوانید با آنها حتی لپ تاپ خود را هم شارژ کنید. البته این وسایل در تبلیغات و بازاریابی هم کاربرد دارند که با چاپ نام برند و لوگو بر روی آن تحت عنوان پاوربانک تبلیغاتی از آنها می‌توانید استفاده کنید.

کار اصلی پاوربانک چه خواهد بود؟

در کل، اکثریت آنها به عنوان شارژر هستند که می‌توانند هر دستگاهی که با درگاه یو اس بی شارژ می‌شوند را تغذیه کنند.

مقاله بخوانید ! انواع مدل ها و مزایای پاوربانک خورشیدی

آنها چطور کار می‌کنند؟

آنها دارای مدار کنترل شده میکروپروسسوری هستند تا جریان و ولتاژ شارژ را که به باتری‌های لیتیوم یون استوانه‌ای یا باتری‌های لیتیوم پلیمر می‌رسند، کنترل کنند. همچنین یک مبدل DC – DC  برای بالا بردن ولتاژ باتری تا حد ۵ ولت برای خروجی یواس‌بی در آنها وجود دارد.

مدارهای محافظت برای جلوگیری از دشارژ یا تخلیه نشدن در هنگام آماده به کار، کنترل بر روی ولتاژ، محافظت در برابر مدار کوتاه و جریان بیش از حد مجاز هستند.

پاور بانک

چگونه می‌توانم از پاور بانک استفاده کنم؟

کاری از این ساده‌تر نمی‌تواند باشد! برای شارژ کردن آن، از سیم USB که همراه با آن ارائه می‌‌شود استفاده کنید و اتصال USB را به سوکت خروجی یک شارژر AC – DC و سوکت کوچک‌تر را به سوکت USB کوچک در پاور بانک وصل کنید. اگر یک شارژر موبایل نداشته باشید که سوکت USB داشته باشد شما می‌توانید آن را به هر شارژری که خروجی استاندارد USB دارد متصل کنید.

به سادگی، آداپتور USB را به نیروی برق متصل کنید تا شارژ شود. مهم نیست که شما آن را به یک شارژر یواس‌بی ۱ یا ۲ متصل کنید چون تنها نیاز به جریان برای شارژ باتری داخلی خود خواهد داشت. برای شارژ کردن دستگاه موبایل خود، سوکت USB بزرگ را به پاور بانک و انتهای دیگر آن را به دستگاه تلفن همراه خود متصل کنید. این می‌تواند یک اتصال USB کوچک ویا آیفون باشد.

داخل پاوربانک چه چیزی است؟

داخل آن یک برد کنترل الکترونیکی  PCB با تعدادی چراغ LED برای نشان دادن سطح شارژ باتری‌های لیتیوم وجود دارد، که برخی از نسخه‌های آن بدون چراغ ارائه می‌شوند. برخی از آنها همراه با پنل خورشیدی ساخته شده‌اند تا بتوانند از طریق خورشید هم شارژ شوند.

چرا من به یک پاور بانک نیاز دارم؟

هر کسی که یک تلفن همراه هوشمند داشته باشد به یکی از این دستگاه‌ها نیاز دارد! به خصوص اگر برای مرور وب، ایمیل و غیره زیاد از گوشی خود استفاده کند.

پاوربانک تبلیغاتی

شارژ یک پاوربانک چقدر زمان می‌برد؟

این به دو چیز بستگی دارد، اندازه باتری و درجه بندی مدار شارژ در پاور بانک. بسته به ظرفیت و مدار شارژ پاور بانک، شارژ آنها می‌تواند از ۳ تا ۴ ساعت و ظرفیت بالاتر آنها تا ۱۵ ساعت طول بکشد.

چند بار پاوربانک دستگاه من را شارژ خواهد کرد؟

این به ظرفیت پاور بانک و دستگاه شما بستگی دارد. بعضی از مدل‌های دارای ظرفیت بالا، یک گوشی هوشمند را تا پنج بار و یک تبلت را دو بار شارژ می‌کنند، انواع دارای ظرفیت کم، یک بار گوشی هوشمند را شارژ خواهند کرد.

اگر از آن استفاده نکنم چقدر شارژ نگه می‌دارد؟

زمان زیادی طول می‌کشد. باتری لیتیوم دو یا سه ماه طول می‌کشد تا خالی شود، اما بستگی به طراحی پاور بانک دارد و این که چه مقدار مدار داخلی باعث اتلاف انرژی می‌شود. آنها قطعا باید یک یا دو و یا چند هفته برای کسی که بخواهد گوشی خود را شارژ کند، دوام بیاورند.

من چندین پاور بانک دارم، چطور می‌توانم در یک زمان تمام آنها را شارژ کنم؟

انواع کابل USB را می‌توانید در بازار پیدا کنید که می‌توانند به طور همزمان ۱، ۲ و یا ۱۰ دستگاه را شارژ کنند. وسایلی که شما با آنها شارژ می‌کنید می‌توانند شامل پاور بانک، تلفن‌های همراه، تبلت و بیشتر دستگاه‌های USB باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *