166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

راهنمای جامع در مورد پاوربانک

اگر شما به خرید یک پاوربانک تبلیغاتی علاقه‌مند هستید اما مطمئن نیستید که آن واقعا چیست و چگونه کار می‌کند، پس این راهنما قطعا به شما کمک می‌کند که بیشتر ابهام خود را برطرف کنید. هدف این مقاله ارائه پاسخ به برخی از مهم‌ترین پرسش‌ها در خصوص پاور بانک‌ها است.

پاوربانک چیست؟

یک پاور بانک به عنوان یک شارژر خارجی یا باتری اضافی برای تلفن‌ها، تبلت‌ها و بسیاری از ابزارهای الکترونیکی دیگر عمل می‌کند.

چطور می‌توانیم یک پاوربانک را شارژ کنیم؟

استفاده از آن به شدت آسان است. پاور بانک دارای سوکت ورودی اختصاصی است که برای شارژ کردن آن طراحی شده است. این قدرت می‌تواند از سوکت USB روی کامپیوتر شما، از یک شارژر دیواری یا حتی از یک پاور بانک دیگر باشد. اکثر پاور بانک‌ها از طریق سوکت USB کوچک یا Micro برای شارژ شدن و درگاه‌های USB که به اندازه متوسط برای تخلیه استفاده می‌کنند.

چقدر طول می‌کشد تا یک پاوربانک شارژ شود؟

زمان شارژ در واقع به ظرفیت واقعی آنها بستگی دارد. هرچه ظرفیت بیشتر باشد، زمان شارژ بیشتر خواهد بود. زمان شارژ می‌تواند بسته به روش شارژ به کار گرفته شده تغییر کند. به عنوان مثال، شارژ کردن پاور بانک تبلیغاتی با شارژر اصلی آن قطعا سریع‌تر از آن خواهد بود که تصمیم بگیرید با استفاده از پورت USB کامپیوتر خود آن را شارژ کنید.

پاوربانک تبلیغاتی

چرا زمان شارژ یک پاوربانک تغییر می‌کند؟

حتی اگر شما همیشه روش شارژ مشابه را انتخاب کنید، زمان شارژ واقعی می‌تواند به دلیل عواملی مانند دما، جریان قدرت یا محیط متفاوت باشد.

mAh چه معنایی دارد؟

mAh (میلی آمپر ساعت) به ظرفیت اشاره دارد و ظرفیت پاور بانک با mAh اندازه‌گیری می‌شود.

آیا می‌توان از تمام ظرفیت یک پاور بانک استفاده کرد؟

معمولا اگر پاور بانک‌ها به مقدار کمی شارژ داشته باشند نمی‌تواند وسایل را شارژ کند، بنابر این نمی‌توان از تمام ظرفیت آن استفاده کرد.

نرخ تخلیه چیست؟

نرخ تخلیه را می توان بر حسب درصد باقیمانده باتری بعد از هر عملیاتی که باعث مصرف شدن باتری می‌شود مانند کم شدن باتری به خاطر گرم شدن، تعریف کرد.

سلامتی باتری چگونه می‌تواند تعریف شود؟

ساده‌تر بگوییم، باتری تلفن شما هر چه جدیدتر باشد، قوی‌تر خواهد بود. با گذر زمان، ظرفیت ذخیره‌سازی باتری گوشی شما کم‌تر و کم‌تر می‌شود. این مساله همچنین توضیح می‌دهد که چرا باتری تلفن‌های ما بعد از گذشت ۵ تا ۶ ماه زودتر خالی می‌شوند. همچنین درست است که بعضی از مدل‌های تلفن، باتری‌های خود را سریع‌تر از بقیه تخلیه می‌کنند و این می‌تواند بر محاسبات تاثیر بگذارد.

طراحی مدار داخلی پاوربانک (PCB) چیست؟

مدار چاپی داخلی پاور بانک جریان و عملیات داخلی آن را کنترل می‌کند. یک مدار چاپی با طراحی خوب و با کیفیت باعث خواهد شد دوام بیشتری تامین شود و به آنها اجازه می‌دهد تا دستگاه‌های بیشتری را شارژ کنند.

معرفی مختصری از پاوربانک با باتری ۱۸۶۵۰ و لیتیوم پلیمر

پاور بانک‌های با باتری ۱۸۶۵۰ رایج‌ترین نوع هستند. با این حال، پاور بانک لیتیوم پلیمر به عنوان یک نوع بسیار بهتر در نظر گرفته می‌شود.

تفاوت‌های اصلی بین باتری ۱۸۶۵۰ و لیتیوم پلیمر کدام است؟

ابعاد و اندازه آنها ثابت است، در عوض، ابعاد و اندازه انواع لیتیوم پلیمر انعطاف‌پذیر هستند. در حالی که باتری ۱۸۶۵۰ گرمای بیشتری تولید می‌کند، نوع لیتیوم پلیمر بسیار امن‌تر در نظر گرفته می‌شود. نوع ۱۸۶۵۰ نرخ تخلیه بالایی دارد. نوع لیتیوم پلیمری نرخ تخلیه پایینی دارد. باتری ۱۸۶۵۰ نسبت به باتری لیتیوم پلیمر ارزان‌تر است. شارژ باتری ۱۸۶۵۰ سریع‌تر از باتری لیتیوم پلیمر کاهش می‌یابد.

ظرفیت باتری ۱۸۶۵۰ چند میلی آمپر است؟

رایج‌ترین ظرفیت باتری ۱۸۶۵۰ بین ۱۳۰۰ تا ۲۲۰۰ میلی آمپر است.

آیا باتری‌هایی وجود دارند که بیش از ۲۲۰۰ میلی آمپر ظرفیت داشته باشند؟

پاسخ بله است. با این حال، به دلیل قیمت گران، آنها بسیار رایج نیستند.

تفاوت عمده پاور بانک با برند معروف و نوع معمولی آن چیست؟

به طور کلی، پاور بانک‌های دارای برند معروف با ظرفیت واقعی خود به فروش می‌رسند، در حالی که انواع معمولی، مقدار ظرفیتی که بر روی آن نوشته می‌شود معمولا بیشتر از ظرفیت واقعی آنها است. یک پاور بانک باکیفیت بالا می‌تواند تقریبا به همان اندازه که بر روی آن حک شده ظرفیت داشته باشد و بتواند دستگاه‌ها را شارژ کند.

آیا احتمال دارد پاور بانک‌های معمولی و بی کیفیت منفجر شوند؟

هر چیزی که با باتری کار می‌کند می‌تواند منفجر شود. مهم نیست که باتری از چه جنسی باشد و یا از چه موادی ساخته شود، اگر در شرایط غیر طبیعی قرار بگیرد خطرناک خواهد بود. با این حال شانس منفجر شدن باتری پاور بانک خواه دارای برند معروفی باشد و یا از انواع معمولی و دارای کیفیت پایین در شرایط عادی تقریبا نزدیک به صفر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *