166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

166 70 368 | 796 70 368 | 3009 33 22 | 3008 33 22 | 3007 33 22

۷ حقیقتی که در مورد پاور بانک ممکن است ندانید

هر هفته هزاران سوال درباره پاوربانک  و طرز کار آن دریافت می‌کنیم. نحوه کار و اینکه چگونه شما می‌توانید از آنها به شیوه‌ای مفید استفاده کنید مواردی است که زیاد مورد توجه قرار می‌گیرند.

بنابراین، ما می‌خواستیم جواب این سوالات را در این مقاله با عنوان ۷ واقعیت درباره پاور بانک که ممکن است در مورد آنها اطلاع نداشته باشید، توضیح دهیم. این محصولات کاربردهای مختلفی دارند که حتی در بازاریابی کسب و کار هم به عنوان پاور بانک تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اطلاعاتی مفید در مورد پاوربانک تبلیغاتی

 ۱. ظرفیت پاور بانک چه معنی دارد؟

پاور بانک در اندازه‌های مختلف تولید می‌شود و با mAh مشخص می‌شود. به عبارت دیگر، هرچه پاور بانک دارای ظرفیت بیشتری باشد، انرژی بیشتری در آن ذخیره می‌شود. برای شارژ کردن تلفن همراه باید ظرفیت پاور بانک بیشتر از باتری گوشی باشد تا بتواند آن را به طور کامل شارژ کند.

۲. آیا با پاور بانک می‌توانیم انواع وسایل را شارژ کنیم؟

نه، همه پاور بانک‌ها نمی‌توانند لب تاپ‌ها را شارژ نمایند. این به این دلیل است که بیشتر بانک‌های قدرت در بازار تنها پنج ولت خروجی دارند، برای شارژ کردن دستگاه‌های دیگر مانند لپ تاپ باید آنها دارای خروجی ولتاژ بالاتر، ۱۶ تا ۲۰ ولت بسته به مشخصات لپ‌تاپ شما داشته باشند (آداپتور AC خود را کنترل کنید تا ولتاژ مورد نیاز لپ تاپ خود را بدست آورید). همچنین توجه داشته باشید که تنها چند مدل پاور بانک در بازار این خروجی با ولتاژ بالاتر را فراهم می‌کنند.

۳. طول عمر یک پاور بانک به چه معنی است؟

باتری‌های لیتیوم – یونی و لیتیوم – پلیمری که در پاور بانک‌ها و گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شوند، در نهایت ظرفیت خود را در طول زمان (معمولا بین ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ چرخه، بسته به کیفیت باتری و ترکیب شیمیایی) از دست می‌دهند.

هرچه باتری بزرگ‌تر باشد، چرخه‌های کمتر لازم است که آن را شارژ کنید و طول عمر طولانی‌تری خواهد داشت. در صورتی که دارای ظرفیت پایین باشند، زودتر خالی شده و احتیاج به تعداد شارژ بیشتری دارند و در نتیجه عمر باتری آنها کمتر از انواع با ظرفیت بالا خواهد شد.

نکته: دقت کنید که پاور بانک شما در حالت استاندارد با پورت USB کار می‌کند. برخی از تلفن‌ها حالت شارژ کند در ارتباط کامپیوتر شخصی و حالت شارژ سریع در هنگام اتصال به شارژر دیواری دارند.

پاوربانک تبلیغاتی

اگر تفاوت در سرعت شارژ بین شارژر دیواری و اتصال به کامپیوتر را می‌بینید، در نظر بگیرید که کدام یک از این دو سرعت، مناسب برای پاور بانک شما است. اگر سرعت شارژ پایین باشد، شما ممکن است بتوانید آن را با کابل USB سریع‌تر افزایش دهید. اگر پاور بانک توان شارژ پایینی داشته باشد، هیچ کابلی نمی‌تواند آن را تغییر دهد.

۴. چرا برخی از پاور بانک‌ها ساعات زیادی را نیاز دارند تا شارژ شوند؟

بسیاری از بانک‌های برق تنها می‌توانند به وسیله یواس‌بی شارژ شوند و بسته به ظرفیت پاور بانک، حتی می‌تواند تا چندین ساعت شارژ آنها طول بکشد تا به طور کامل پر شوند.

به عنوان مثال یک بانک قدرت با ظرفیت ۲۰۰۰۰ میلی آمپر برای شارژ مدت زمان بیشتری نسبت به انواع کم ظرفیت نیاز دارد. از طرف دیگر، استفاده از شارژر دیواری آنها را سریع‌تر از پورت USB بر روی کامپیوتر و یا لپ تاپ شارژ خواهد کرد.

۵. سریع‌ترین راه برای شارژ گوشی هوشمند و حفاظت از انرژی ذخیره شده در پاور بانک چیست؟

بعضی از تلفن‌ها ممکن است به طور اتوماتیک به روز رسانی شده و این به روز رسانی انرژی بیشتری را مصرف کند اگر این کار در هنگام متصل شدن به پارو بانک انجام شود انرژی بیشتری از پاور بانک مصرف خواهد شد.

اگر واقعا می‌خواهید انرژی را در زمان شارژ ذخیره کنیم، ایده خوبی است که تلفن را در حالت پرواز قرار دهیم. این کار به شما این امکان را می‌دهد در زمان شارژ، گوشی شما کمترین مصرف انرژی را داشته باشد و در نتیجه انرژی کمتری برای شارژ از پاور بانک مصرف می‌شود.

۶. در زمان شارژ به وسیله پاور بانک، گوشی خود را به طور کامل شارژ نکنید

باتری‌ها تا قبل از رسیدن به ۸۰ یا ۹۰ درصد شارژ بسیار زودتر شارژ خواهند شد و بعد از آن زمان بیشتری نیاز دارند تا بتوانند مقدار باقی مانده را شارژ کنند. در حالت عادی گوشی‌ها زمانی که این مقدار شارژ داشته باشند شروع به بروز رسانی می‌کنند و باتری بیشتری مصرف می‌کنند.

تصور کنید که یک کوله‌پشتی را بسته‌بندی می‌کنید، برای پر کردن یک کوله‌پشتی به ۸۰ یا ۹۰ درصد از فضای موجود، آسان‌تر خواهد بود. اما تلاش و زمان بیشتری برای پر کردن ۱۰ و یا ۲۰ درصد فضای باقی مانده باید صرف شود. بنابراین توصیه می‌کنیم هنگامی که یک دستگاه تلفن همراه حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد پر شده است آن را از پاور بانک جدا کنید تا از هدر رفتن انرژی جلوگیری شود.

۷. با بعضی از این وسایل می‌توانید برق وسایل دیگر را هم تامین کنید

بله! همانطور که در بخش ۲ توضیح دادیم، بیشتر بانک‌های قدرت در بازار تنها ۵ ولت خروجی برای پورت USB دارند. اما تعدادی از بانک‌های قدرت پیشرفته وجود دارند که به شما اجازه می‌دهند تا ولتاژ خروجی را انتخاب کنید تا بتوانید دستگاه‌های بزرگ‌تر را راه‌اندازی کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *